Sağlıklı Beslenmenin Yolu Sağlıklı Kahvaltıdan Geçer – Mornero Kahvaltı Aboneliği

Sağlıklı Beslenmenin Yolu Sağlıklı Kahvaltıdan Geçer

Sabah uyandıktan sonra güne nasıl başlamak istersiniz? Telaşla, sağlıksız atıştırmalıklarla ve yorgunlukla mı yoksa sağlıklı bir kahvaltı tabağının verdiği yenilenmiş hissi, enerjik ve zinde mi?

Öğünler içinde en önemlisi sabah kahvaltısıdır. Güne istekli başlamada ve elverişli bir biçimde sürdürmede yenilen sabah kahvaltısının miktarı ve içeriği büyük önem taşır.

Dengeli ve sağlıklı kahvaltı yapan bireylerin gün içinde daha verimli, daha dikkatli ve daha kontrollü olduğu araştırmalar ile ortaya koyuluyor. Kahvaltı öğününü atlayan ya da sağlıksız atıştırmalıklar ile geçiştiren kişilerde ise ani açlık atakları, dikkat eksikliği, sinir ve motivasyon düşüklüğü yaşandığı görülüyor. Kahvaltının yapılmaması; metabolizmanın yavaşlamasına ve kilo alımına da neden oluyor.

Güne yorgunluk, baş ağrısı, dikkat ve algılama azlığı gibi sorunlarla başladığınızı hayal edin. Üstüne bir de bu sorunlardan kurtulmak için kahvaltıda aslında vücudunuzun hiç de ihtiyaç duymadığı besinleri aldığınızı düşünün. Şikâyet ettiğiniz sorunlardan kurtulamadığınız gibi yeni sorunlarla da mücadele etmeniz gerekecek artık.

Tüm bu karamsar düşünceleri geride bırakarak mevsiminde; taze sebze ve meyvelerle dolu, vitamin, mineral, fiber ve antioksidan yönünden zengin bir tabakla güne başladığınızı düşünün şimdi. Daha dinç, sağlıklı ve güzel bir gün sizi bekliyor! Üstelik bu sağlıklı kahvaltı istediğiniz saatte ayağınıza Mornero ile geliyor. Sizin yapmanız gereken tek şey yemek!

Sağlıklı kahvaltı tabağınızda değişik renkte sebzeler, kuru meyveler, çeşitli peynirler ve zeytinler bulunuyor üstelik bunların hepsi doğal ve sağlıklı. Temelinde acıktıran değil tok tutan besinlerle bezenmiş bir tabak. Mornero sağlıklı kahvaltı tabağı!

Evde kahvaltı yapma şansınız yoksa veya çalışıyorsanız rahat bir zaman diliminde her gün farklı bir kahvaltı hazırlamak sizin için çok zor olabilir. İşte bu yüzden Mornero sizinle. İstediğiniz saatte istediğiniz yere sağlıklı kahvaltı tabağınızı getirir.

Sağlıklı Mornero kahvaltı tabağına ulaşmak için tek yapmanız gereken abone olmak ve sonrasını Mornero’ya bırakmak.