Kahvaltıyla Güne Başlamanın Önemi – Mornero Kahvaltı Aboneliği

Herkes kahvaltının günün en önemli öğünlerinden biri olduğunu bilir. Uyandığımız andan itibaren bir şeyler yemeye başladığımızda, uzun süren açlığımıza son vererek metabolizmamızın hızlanmasını sağlamış oluyoruz. Buna rağmen pek çok insan kahvaltının değerini hafife alıyor. Güne kahvaltı yapmadan başlamak benzin deposunu doldurmadan araba kullanmak gibidir, hiç olmadık bir yerde yarı yolda kalma ihtimaliniz oldukça yüksek görünüyor.

Sabah kalktığımızda, glikoz veya kan şekeri seviyemiz gün içindeki en düşük noktadadır. Glikoz beyin ve merkezi sinir sistemi için temel yakıttır. İyi bir kahvaltı hem bizi tok tutacak hem de gün ortasına kadar yorgun ve huzursuz hissetmemizin önüne geçecektir. Atlanan kahvaltının etkileri dikkat çekicidir. Açlık hissi, daha uzun reaksiyon süresi, düşük kan şekeri iş yerinde verimliliği azaltmaktadır.

Vücudumuzu doğru türde yiyeceklerle beslemek, başarılı bir güne hazırlanmamıza yardımcı olmak için çok önemlidir. Kahvaltıya ayırdığımız zaman farkında olmasak da kendimiz için yaptığımız iyi bir yatırımdır. Bazı sabahlar bir bardak meyve suyu veya bir bardak kahve ile bu öğünü geçiştirebiliyoruz. Ancak, araştırmalar bu tür bir rutinin en iyi beslenme yöntemi olmadığını göstermektedir. Tam tahıllı, ilave şeker oranı düşük, lifli ve protein yönünden zengin bir kahvaltı seçtiğimizde ise dikkat süremizi, konsantrasyonumuzu arttırabilir ve hafızamızı güçlendirebiliriz.

Uzmanlar “Kahvaltıda günlük kalori alımınızın yaklaşık yüzde 25’ini yemeyi hedefleyin, böylece öğle yemeğine kadar aç kalmayacaksınız” diyor. Akılda tutulması gereken en önemli şey, gıdaların yüksek protein, lif ve bazı karbonhidratların iyi bir karışımı olması gerektiğidir. Genel olarak kahvaltıyı atlayan kişilerin obezite ve obeziteye bağlı kronik hastalık riskinde artış olduğu görülmüştür. Araştırmalara göre daha az ve sık sık yemek yiyerek, sürekli bir şeyler atıştırmayı bırakarak ve kahvaltıyı günün en büyük öğünü yaparak, uzun vadede bu davranışlara bağlı kaldığımızda daha fazla kilo verebileceğimiz sonucuna varılmıştır. Unutmamalıyız ki sağlıklı yaşamak bizim seçimimizdir. Daha iyi bir yeme alışkanlığı edinerek daha uzun yaşayabilir, daha iyi hissedebilir ve daha sağlıklı, daha verimli bir yaşamın tadını çıkarabiliriz.

Güne Mutlu Başlayın

Günümüzde çoğu kişi ya kahvaltı yapmamakta ya da sağlıksız kahvaltı yapmaktadır. Kahvaltı, doğru besinleri tüketmemiz gereken, sağlığımız açısından son derece önemli bir öğündür. Mornero olarak güne mutlu başlamak isteyen herkese taze, sağlıklı, uygun fiyatlı ve lezzetli kahvaltı hizmeti sunuyoruz.

Mornero sağlıklı kahvaltı paketleri ile siz de güne mutlu başlayın. Hazır kahvaltı paketlerimiz ile kahvaltı hizmeti satın alabilir ve işyerine, ofise, hotele, yurtlara, plazaya istediğiniz saatte pratik kahvaltı aboneliği ile kahvaltı siparişi verebilirsiniz. Mornero ile artık hızlı kahvaltı, kolay kahvaltı, paket kahvaltı, diyet kahvaltı, toplu kahvaltı, hazır kahvaltı ve kurumsal kahvaltıya ulaşmak çok kolay. Kahvaltı aboneliği, kahvaltı hizmeti almak, kahvaltı servisi, kahvaltı siparişi, toplu kahvaltı siparişi, ofise kahvaltı siparişi ile sağlıklı ve leziz kahvaltı paketlerine hemen abone olabilir, toplu alımlar için sipariş verebilirsiniz. En taze ve doğal ürünler ile her sabah size günlük ve taze kahvaltı paketlerini ulaştırıyoruz. Hoteller için kahvaltı, butik oteller için kahvaltı, organizasyon için kahvaltı, öğrenci yurtları için kahvaltı, turlar için kahvaltı, şirket etkinlikleri için kahvaltı, okullar için kahvaltı, şirketler için kahvaltı, kurumlar için kahvaltı, ofisler için kahvaltı, iş yerine kahvaltı paketleri ile kolay ve pratik kahvaltı siparişi vermek şimdi Mornero ile mümkün. Siz de her güne mutlu başlayın! Hazır kahvaltı paketleri siparişi vererek istediğiniz sayıda kişilik kahvaltı seçeneğine hemen ulaşın. Kahvaltı tabağı siparişi vermek, hazır kahvaltı paketleri için bize ulaşmak, kahvaltı siparişi vermek, kahvaltı aboneliği başlatmak, kahvaltı hizmeti almak, pratik ve doyurucu kahvaltı aboneliği için bize ulaşmanız yeterli. Mornero ile pratik, doyurucu, günlük ve taze kahvaltı siparişi vererek güne mutlu başlayın!

Mornero; çalışan insanlar, kahvaltıya vakti olmayanlar, sağlıklı bir kahvaltıyla güne başlamak isteyenler için kahvaltılarını istedikleri saatte belirtilen adrese getiriyor. Sizin tek yapmanız gereken ise kahvaltı aboneliğinizi başlatarak kahvaltınızın gelmesini istediğiniz saati seçmek ve gerisini Mornero’ya bırakmak. Haydi hemen “Mornero” ailesine katılın! Güne mutlu başlayın!

Neler Sunuyoruz

Lezzetli ve Sağlıklı Kahvaltı

Doğal ve Katkısız Ürünler

Taze ve Günlük Paketler

Hijyenik ve Kurumsal Hizmet

Tam Saatinde Teslimat

Kaliteli Ürünler Uygun Fiyat

Size Özel Çözümler

Müşteri Memnuniyeti

Mornero Prensipleri

Doğal Lezzetler

Taze ve Sağlıklı

Müşteri Memnuniyeti

Zamanında Teslimat

Herkes İçin Mornero

Süpermarket

Taze, lezzetli, sağlıklı kahvaltı ve sandviçlerimizle müşterilerinizin yüzü gülsün.

Yurt

Öğrencilerinize sağlıklı, uygun fiyatlı ve lezzetli kahvaltı hizmeti sunun.

Restoran

Müşterilerinize pratik, sağlıklı, lezetli kahvaltılar ve sandviçler sunun.

Otel

Misafirleriniz sağlıklı kahvaltı ile güne mutlu başlasın!

Ofis

Çalışanlarınız ofiste pratik, sağlıklı, lezzetli, doyurucu kahvaltı ile işe enerjik ve mutlu başlasın.

Okul

Öğrencileriniz dengeli ve sağlıklı kahvaltı yaparak daha başarılı olsun.