Kahvaltılardaki Protein, Karbonhidrat ve Yağ Alımı Nasıl Olmalıdır? – Mornero Kahvaltı Aboneliği

Günümüzde birçok insanın özellikle dikkat ettiği şeylerden birisi de vücuda günlük düzeyde almak istenilen protein, karbonhidrat ve yağ alımı / oranıdır. İnsanlar herhangi yaşta olursa olsun gerek sağlık açısından gerekse düzenli beslenmek açısından bu üç ana ve vücut için çok önemli olan besin öğelerine çok dikkat etmelidir.

Bilindiği üzere aldığımız öğünler, kahvaltı, ara öğünler, öğle yemeği ve akşam yemeği adları altında farklı saatlerde ve farklı miktarlarda alınır ve kahvaltı kısmı diğer tüm öğünleri de desteklediği ve başlangıç yemeği olduğu için çok dikkatli ve kaliteli bir şekilde yapılmalıdır.

İnsanların yaptığı başlıca yanlışlar, kahvaltıda gereğinden fazla ekmek” (karbonhidrat), gereğinden fazla “yumurta” (protein) veya gereğinden fazla “şeker” (bal ,reçel, nutella) tarzı besinleri kullanıyorlar ve bu da halihazırda hem günlük yaşamlarını etkiliyor hem de sağlık açısından önemli sorunları meydana getirebiliyor.

Günlük yaşamda alınması gereken yağ, protein ve karbonhidrat miktarı kişinin yaşı, boyu ve kilosu ile farklılık göstermekle beraber herhangi bir besin öğesinin fazla alımı ister istemez kötü ve sağlıksız durumlar meydana getirebilir.

Özellikle kahvaltılarda yaş ile de değişiklik gösterdiğini göz önünde bulundurarak, 2 ila 3’den fazla yumurta yemek kolestrole yol açabilir, genç ve ergenlikteki çocuklarda ise sivilcelenmeyi meydana getirebilir veya gereğinden fazla ekmek tüketimi uzun vadede tokluk hissinin yok olmasına veya karın ile bel bölgesinde anormal bir yağlanma söz konusu olabilir.

Dikkat edilmesi gereken en büyük husus, bir diyetisyen eşliğinde ve kontrollerin sık sık yapılarak alınması gereken besin değerlerinin hesaplanması ve en uygun şekilde tüketilmesidir, bu sadece kahvaltı için değildir fakat başlangıç öğünü olduğu için belki de en önemlisidir.

Bu yüzden,hangi yaşta olursak olalım alerjik bir durum olmadığı sürece günde en az 1 adet yumurta, 1 dilim ekmek, domates, peynir, salatalık, biber ve ceviz kesinlikle tüketilmelidir ve bu konuda Mornero, iyi bir fiyat politikası ile insanlara zengin ve kaliteli bir kahvaltı servisi sunuyor.

Güne Mutlu Başlayın

Günümüzde çoğu kişi ya kahvaltı yapmamakta ya da sağlıksız kahvaltı yapmaktadır. Kahvaltı, doğru besinleri tüketmemiz gereken, sağlığımız açısından son derece önemli bir öğündür. Mornero olarak güne mutlu başlamak isteyen herkese taze, sağlıklı, uygun fiyatlı ve lezzetli kahvaltı hizmeti sunuyoruz.

Mornero sağlıklı kahvaltı paketleri ile siz de güne mutlu başlayın. Hazır kahvaltı paketlerimiz ile kahvaltı hizmeti satın alabilir ve işyerine, ofise, hotele, yurtlara, plazaya istediğiniz saatte pratik kahvaltı aboneliği ile kahvaltı siparişi verebilirsiniz. Mornero ile artık hızlı kahvaltı, kolay kahvaltı, paket kahvaltı, diyet kahvaltı, toplu kahvaltı, hazır kahvaltı ve kurumsal kahvaltıya ulaşmak çok kolay. Kahvaltı aboneliği, kahvaltı hizmeti almak, kahvaltı servisi, kahvaltı siparişi, toplu kahvaltı siparişi, ofise kahvaltı siparişi ile sağlıklı ve leziz kahvaltı paketlerine hemen abone olabilir, toplu alımlar için sipariş verebilirsiniz. En taze ve doğal ürünler ile her sabah size günlük ve taze kahvaltı paketlerini ulaştırıyoruz. Hoteller için kahvaltı, butik oteller için kahvaltı, organizasyon için kahvaltı, öğrenci yurtları için kahvaltı, turlar için kahvaltı, şirket etkinlikleri için kahvaltı, okullar için kahvaltı, şirketler için kahvaltı, kurumlar için kahvaltı, ofisler için kahvaltı, iş yerine kahvaltı paketleri ile kolay ve pratik kahvaltı siparişi vermek şimdi Mornero ile mümkün. Siz de her güne mutlu başlayın! Hazır kahvaltı paketleri siparişi vererek istediğiniz sayıda kişilik kahvaltı seçeneğine hemen ulaşın. Kahvaltı tabağı siparişi vermek, hazır kahvaltı paketleri için bize ulaşmak, kahvaltı siparişi vermek, kahvaltı aboneliği başlatmak, kahvaltı hizmeti almak, pratik ve doyurucu kahvaltı aboneliği için bize ulaşmanız yeterli. Mornero ile pratik, doyurucu, günlük ve taze kahvaltı siparişi vererek güne mutlu başlayın!

Mornero; çalışan insanlar, kahvaltıya vakti olmayanlar, sağlıklı bir kahvaltıyla güne başlamak isteyenler için kahvaltılarını istedikleri saatte belirtilen adrese getiriyor. Sizin tek yapmanız gereken ise kahvaltı aboneliğinizi başlatarak kahvaltınızın gelmesini istediğiniz saati seçmek ve gerisini Mornero’ya bırakmak. Haydi hemen “Mornero” ailesine katılın! Güne mutlu başlayın!

Neler Sunuyoruz

Lezzetli ve Sağlıklı Kahvaltı

Doğal ve Katkısız Ürünler

Taze ve Günlük Paketler

Hijyenik ve Kurumsal Hizmet

Tam Saatinde Teslimat

Kaliteli Ürünler Uygun Fiyat

Size Özel Çözümler

Müşteri Memnuniyeti

Mornero Prensipleri

Doğal Lezzetler

Taze ve Sağlıklı

Müşteri Memnuniyeti

Zamanında Teslimat

Herkes İçin Mornero

Süpermarket

Taze, lezzetli, sağlıklı kahvaltı ve sandviçlerimizle müşterilerinizin yüzü gülsün.

Yurt

Öğrencilerinize sağlıklı, uygun fiyatlı ve lezzetli kahvaltı hizmeti sunun.

Restoran

Müşterilerinize pratik, sağlıklı, lezetli kahvaltılar ve sandviçler sunun.

Otel

Misafirleriniz sağlıklı kahvaltı ile güne mutlu başlasın!

Ofis

Çalışanlarınız ofiste pratik, sağlıklı, lezzetli, doyurucu kahvaltı ile işe enerjik ve mutlu başlasın.

Okul

Öğrencileriniz dengeli ve sağlıklı kahvaltı yaparak daha başarılı olsun.