Kahvaltıda Ekmek, Faydaları ve Zararları – Mornero Kahvaltı Aboneliği

Sabah güzel bir uykudan sonra birçok insanın aklına gelen ilk şey güzel bir kahvaltıdır, güne daha dinç ve dinamik başlamaktan gün içinde de daha pozitif kalmamızı sağlayana kadar kahvaltılar, zengin ve bol yelpazeli besin gıdalarından oluşur. Bugün, birçok insanın aklında soru işareti bırakan, kimisinin hayatta onsuz kahvaltı edemem dediği, tam tersine birçok insanın da belli türlerinin ve aşırı tüketiminin sağlık ve kilo problemleri oluşturduğunu savunduğu o besinin türlerinden bahsedeceğiz.

Tabiki bu gıda,tahmin edebildiğiniz üzere “Ekmek”.

Ekmek, hepimizin bildiği üzere kendi içerisinde birçok özellikte satılabilir ve insanların ekmek türleri arasında alışkanlıkları gün geçtikçe daha çok değişip, son zamanlarda da bakkallardan ya da fırınlardan aldığımız kuru ekmekler şu anda farklı besinlerle ve pişirilme şekilleri ile müşteriye farkı lezzetlerde sunulabiliyor (Siyez, Bazlama, Tandır, Mısır, Kepek ve Tahıllı Ekmek türleri geniş yelpazenin sadece birer örnekleri)

Peki, nedir bu kadar tartışma konusu olan ve ekmeğin faydaları ve zararları. Gelin ilk önce olumlu yönlerinden bahsedelim ;

  • İçerdiği besin değeri lif oranı ile daha fazla tokluk hissi vermesi
  • Özellikle buğday ekmeğindeki Omega3 ve Omega6 yağlarının gelişme çağındaki çocuklar için çok faydalı olması
  • Kan şekerinin dengelenmesi ve sinir sistemi için gerekli ve mühim vitaminlerin alınmasında katkıda bulunması

Daha tabiki bir çok farklı ve olumlu özellikleri olan ekmek türleri de vardır lakin insanlar arasında en çok tercih edilen ve sağlıklı bulunan ekmek türleri özetle: Tam Buğday, Çavdar, Yulaf ve Kepekli ekmeklerdir. Birçok profesörün de önerdiği üzere bu klasmandaki ekmekler beyaz ekmeğe oranla çok daha faydalıdır.

Ekmeğin Zararları :

Tabiki zararlar anabaşlığının altında ilk değinmemiz gereken konu “ Aşırı Tüketimdir.” Aşırı ekmek tüketen insanlarda başlıca obetize,yağlanma ve bunlara bağlı olarak kolestrol, kalp ve tansiyon sorunları görülebiliyor.

Bazı uzmanlarında öngördüğü bilgi, ekmeğin içindeki boş ve toksik kalorilerin insanları sık sık acıkmaya ittiği ve bunun da kilo almayı ve beraberinde getirdiği sağlık problemleri ile karşılaşma riskini arttırdığı görülüyor.

Son olarak,ekmek türk insanın hayatının değişmez bir parçasıdır ve insanlarımızın ekmeğe biçtiği değer zaten “ekmek parası” olarak da algılanmaktadır. Fakat yine de belirtmeliyiz ki, aşırı tüketim  sağlık problemlerini doğurabilir o yüzden rafine edilmiş normal beyaz ekmeklerden ziyade, bol lifli ve besin değeri yüksek olan yukarıda da örneklerini verdiğimiz Tam buğday, Çavdar, Yulaf, Kepekli veya Siyez ekmeklerini de tercih edebilirsiniz.

Mornero da size özel sunduğu sağlıklı, taze ve lezzetli kahvaltısının yanında dilerseniz tam buğday dilerseniz kepek ekmeği seçenekleriyle sağlınıza ve beslenmenize önem veriyor.

Güne Mutlu Başlayın

Günümüzde çoğu kişi ya kahvaltı yapmamakta ya da sağlıksız kahvaltı yapmaktadır. Kahvaltı, doğru besinleri tüketmemiz gereken, sağlığımız açısından son derece önemli bir öğündür. Mornero olarak güne mutlu başlamak isteyen herkese taze, sağlıklı, uygun fiyatlı ve lezzetli kahvaltı hizmeti sunuyoruz.

Mornero sağlıklı kahvaltı paketleri ile siz de güne mutlu başlayın. Hazır kahvaltı paketlerimiz ile kahvaltı hizmeti satın alabilir ve işyerine, ofise, hotele, yurtlara, plazaya istediğiniz saatte pratik kahvaltı aboneliği ile kahvaltı siparişi verebilirsiniz. Mornero ile artık hızlı kahvaltı, kolay kahvaltı, paket kahvaltı, diyet kahvaltı, toplu kahvaltı, hazır kahvaltı ve kurumsal kahvaltıya ulaşmak çok kolay. Kahvaltı aboneliği, kahvaltı hizmeti almak, kahvaltı servisi, kahvaltı siparişi, toplu kahvaltı siparişi, ofise kahvaltı siparişi ile sağlıklı ve leziz kahvaltı paketlerine hemen abone olabilir, toplu alımlar için sipariş verebilirsiniz. En taze ve doğal ürünler ile her sabah size günlük ve taze kahvaltı paketlerini ulaştırıyoruz. Hoteller için kahvaltı, butik oteller için kahvaltı, organizasyon için kahvaltı, öğrenci yurtları için kahvaltı, turlar için kahvaltı, şirket etkinlikleri için kahvaltı, okullar için kahvaltı, şirketler için kahvaltı, kurumlar için kahvaltı, ofisler için kahvaltı, iş yerine kahvaltı paketleri ile kolay ve pratik kahvaltı siparişi vermek şimdi Mornero ile mümkün. Siz de her güne mutlu başlayın! Hazır kahvaltı paketleri siparişi vererek istediğiniz sayıda kişilik kahvaltı seçeneğine hemen ulaşın. Kahvaltı tabağı siparişi vermek, hazır kahvaltı paketleri için bize ulaşmak, kahvaltı siparişi vermek, kahvaltı aboneliği başlatmak, kahvaltı hizmeti almak, pratik ve doyurucu kahvaltı aboneliği için bize ulaşmanız yeterli. Mornero ile pratik, doyurucu, günlük ve taze kahvaltı siparişi vererek güne mutlu başlayın!

Mornero; çalışan insanlar, kahvaltıya vakti olmayanlar, sağlıklı bir kahvaltıyla güne başlamak isteyenler için kahvaltılarını istedikleri saatte belirtilen adrese getiriyor. Sizin tek yapmanız gereken ise kahvaltı aboneliğinizi başlatarak kahvaltınızın gelmesini istediğiniz saati seçmek ve gerisini Mornero’ya bırakmak. Haydi hemen “Mornero” ailesine katılın! Güne mutlu başlayın!

Neler Sunuyoruz

Lezzetli ve Sağlıklı Kahvaltı

Doğal ve Katkısız Ürünler

Taze ve Günlük Paketler

Hijyenik ve Kurumsal Hizmet

Tam Saatinde Teslimat

Kaliteli Ürünler Uygun Fiyat

Size Özel Çözümler

Müşteri Memnuniyeti

Mornero Prensipleri

Doğal Lezzetler

Taze ve Sağlıklı

Müşteri Memnuniyeti

Zamanında Teslimat

Herkes İçin Mornero

Süpermarket

Taze, lezzetli, sağlıklı kahvaltı ve sandviçlerimizle müşterilerinizin yüzü gülsün.

Yurt

Öğrencilerinize sağlıklı, uygun fiyatlı ve lezzetli kahvaltı hizmeti sunun.

Restoran

Müşterilerinize pratik, sağlıklı, lezetli kahvaltılar ve sandviçler sunun.

Otel

Misafirleriniz sağlıklı kahvaltı ile güne mutlu başlasın!

Ofis

Çalışanlarınız ofiste pratik, sağlıklı, lezzetli, doyurucu kahvaltı ile işe enerjik ve mutlu başlasın.

Okul

Öğrencileriniz dengeli ve sağlıklı kahvaltı yaparak daha başarılı olsun.