Kahvaltı Öğününü Atlarsanız Ne Mi Olur? – Mornero Kahvaltı Aboneliği

Bazıları kalori alımını azaltmaya çalışıyor, bazıları sabah koşuşturması sırasında çok meşgul, bazıları ise acıkmadıklarını söylüyor. Ancak bazı raporlara rağmen, yapılan araştırmalar ezici bir şekilde iyi bir kahvaltı yapmanın sağlıklı bir yaşam tarzının önemli bir parçası olduğunu gösteriyor. Harvard Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmada, kahvaltısını atlayan erkeklerin, kalp krizi veya kalp hastalığı riski kahvaltısını yapanlara oranla %27 daha fazla olduğunu tespit etti. Kahvaltıyı atladığınızda stresli olursunuz ve vücudunuzun daha sıkı çalışmasına neden olarak metabolik değişikliklere neden olursunuz. Christian J. Gastelum, “Hormonlardaki kan şekeri seviyelerinin korunmasına yardımcı olacak değişiklikler ve kahvaltıyı atlayan hastalarda kilo alma eğilimi, kalp hastalığına bağlı” demiştir.

 

Peki kahvaltıyı pas geçerseniz ne olur?

Şeker hastalığına yakalanma olasılığınız daha yüksek

Bir başka Harvard çalışması düzenli olarak kahvaltı etmeyen kadınların tip 2 diyabet geliştirme riskinin %20 arttığını bulmuştur. Gastelum, “Sabah kahvaltısını atlamak, bozulmuş glikoz toleransı ile bağlantılı ve bu durum daha önceden prediyabet ve diyabet gelişimi ile bağlantılı” diyor. Teori, uzun süre oruç tuttuğunuzda (aç kaldığınızda) ve sonra çok yediğinizde meydana gelen düzensiz kan şekeri gibidir, çünkü aç kalıyorsunuz ve insülin direncine neden olabilen bir alışkanlık geliştiriyorsunuz.

 

Kilo Alabilirsiniz

Kilo vermeye çalışıyorsanız, ne kadar az yerseniz o kadar kilo verirsiniz değil mi? Ama tam olarak durum böyle değildir. Her ne kadar, kahvaltı yapmanın kilo kaybı üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olup olmadığı üzerine tartışılsa da, kahvaltıyı atlama ve kilo alma arasındaki bağlantı gösterilmiştir. Uzmanlar, teorik olarak kahvaltı yapan insanların ideal vücut ağırlığı ve sağlıkla ilgili yaşam tarzı davranışlarını uygulama olasılıklarının daha yüksek olduğunu söylüyor. Başka bir teori ise kahvaltıyı atlayan insanların, günün en sakin saatlerinde kalorilerin çoğunu tüketenlerin sonraki öğünlerin fazla yemek yeme eğilimi gösterdikleri üzerinde durmaktadır.”

 

Metabolizmanız yavaşlayabilir

Öğün atladığınızda, vücudunuz enerjinizi korumak için hızlı çalışmayı bırakır. Vücut kalori kısıtlamasını telafi etmek için bazal metabolizma hızını yavaşlatmaktadır. Ayrıca, sabahları metabolizmanız uyku sırasında çok yavaşlamış olacaktır. Uzun süre aç kalmak vücudun kalori yakma istekliliğini azaltıyor ve kaybolan yağ dokusu miktarını etkiliyor. Bu nedenle, sabah kahvaltısının vücudun metabolik süreçleri üzerinde etkisi olduğunu söyleyebiliriz.

Acıktığınızda, daha kolay sinirlenmeye meyilli olursunuz ve bu nedenle sabah kahvaltısından kaçınmanız sizi huysuzlaştırabilir. Bu özellikle kahvaltıyı atlıyorsanız geçerlidir. İngiltere’den bir çalışma kahvaltı yapan erkeklerin test seansının başında daha olumlu bir ruh hali olduğunu ve sonrasında kahvaltı yapmayanlara göre daha sakin hissettiklerini göstermiştir. Öğün atlamanın yol açtığı kan şekeri düşüşünün ruh halinizi daha da kötüleştirebilecek yorgunluk ve baş ağrısının yanı sıra sinirlilik yarattığını söyleyebiliriz.

Kahvaltıyı atlamanın bir başka sonucu da kilo alımı ile bağlantılı olması dolayısıyla da egzersiz için daha az enerjiniz olmasıdır. Eğer halsiz hissediyorsanız, spor salonuna gitmek istemeyeceksiniz ve spor yaparsanız seansınızın tam ortasında enerjiniz bitebilir. Unutmayın kahvaltı size yüksek lif ve yakıt için protein içeren günlük enerjinizin %25’ini vermelidir.

Güne Mutlu Başlayın

Günümüzde çoğu kişi ya kahvaltı yapmamakta ya da sağlıksız kahvaltı yapmaktadır. Kahvaltı, doğru besinleri tüketmemiz gereken, sağlığımız açısından son derece önemli bir öğündür. Mornero olarak güne mutlu başlamak isteyen herkese taze, sağlıklı, uygun fiyatlı ve lezzetli kahvaltı hizmeti sunuyoruz.

Mornero sağlıklı kahvaltı paketleri ile siz de güne mutlu başlayın. Hazır kahvaltı paketlerimiz ile kahvaltı hizmeti satın alabilir ve işyerine, ofise, hotele, yurtlara, plazaya istediğiniz saatte pratik kahvaltı aboneliği ile kahvaltı siparişi verebilirsiniz. Mornero ile artık hızlı kahvaltı, kolay kahvaltı, paket kahvaltı, diyet kahvaltı, toplu kahvaltı, hazır kahvaltı ve kurumsal kahvaltıya ulaşmak çok kolay. Kahvaltı aboneliği, kahvaltı hizmeti almak, kahvaltı servisi, kahvaltı siparişi, toplu kahvaltı siparişi, ofise kahvaltı siparişi ile sağlıklı ve leziz kahvaltı paketlerine hemen abone olabilir, toplu alımlar için sipariş verebilirsiniz. En taze ve doğal ürünler ile her sabah size günlük ve taze kahvaltı paketlerini ulaştırıyoruz. Hoteller için kahvaltı, butik oteller için kahvaltı, organizasyon için kahvaltı, öğrenci yurtları için kahvaltı, turlar için kahvaltı, şirket etkinlikleri için kahvaltı, okullar için kahvaltı, şirketler için kahvaltı, kurumlar için kahvaltı, ofisler için kahvaltı, iş yerine kahvaltı paketleri ile kolay ve pratik kahvaltı siparişi vermek şimdi Mornero ile mümkün. Siz de her güne mutlu başlayın! Hazır kahvaltı paketleri siparişi vererek istediğiniz sayıda kişilik kahvaltı seçeneğine hemen ulaşın. Kahvaltı tabağı siparişi vermek, hazır kahvaltı paketleri için bize ulaşmak, kahvaltı siparişi vermek, kahvaltı aboneliği başlatmak, kahvaltı hizmeti almak, pratik ve doyurucu kahvaltı aboneliği için bize ulaşmanız yeterli. Mornero ile pratik, doyurucu, günlük ve taze kahvaltı siparişi vererek güne mutlu başlayın!

Mornero; çalışan insanlar, kahvaltıya vakti olmayanlar, sağlıklı bir kahvaltıyla güne başlamak isteyenler için kahvaltılarını istedikleri saatte belirtilen adrese getiriyor. Sizin tek yapmanız gereken ise kahvaltı aboneliğinizi başlatarak kahvaltınızın gelmesini istediğiniz saati seçmek ve gerisini Mornero’ya bırakmak. Haydi hemen “Mornero” ailesine katılın! Güne mutlu başlayın!

Neler Sunuyoruz

Lezzetli ve Sağlıklı Kahvaltı

Doğal ve Katkısız Ürünler

Taze ve Günlük Paketler

Hijyenik ve Kurumsal Hizmet

Tam Saatinde Teslimat

Kaliteli Ürünler Uygun Fiyat

Size Özel Çözümler

Müşteri Memnuniyeti

Mornero Prensipleri

Doğal Lezzetler

Taze ve Sağlıklı

Müşteri Memnuniyeti

Zamanında Teslimat

Herkes İçin Mornero

Süpermarket

Taze, lezzetli, sağlıklı kahvaltı ve sandviçlerimizle müşterilerinizin yüzü gülsün.

Yurt

Öğrencilerinize sağlıklı, uygun fiyatlı ve lezzetli kahvaltı hizmeti sunun.

Restoran

Müşterilerinize pratik, sağlıklı, lezetli kahvaltılar ve sandviçler sunun.

Otel

Misafirleriniz sağlıklı kahvaltı ile güne mutlu başlasın!

Ofis

Çalışanlarınız ofiste pratik, sağlıklı, lezzetli, doyurucu kahvaltı ile işe enerjik ve mutlu başlasın.

Okul

Öğrencileriniz dengeli ve sağlıklı kahvaltı yaparak daha başarılı olsun.