Kahvaltı Hakkında Bilmediğimiz Gerçekler – Mornero Kahvaltı Aboneliği

Kahvaltının günün en önemli öğünü olduğunu bilmeyenimiz yoktur. Peki kahvaltı hakkında bilinmeyen veya az bilinen gerçekler neler? Bu yazımızda size bunlardan bahsedeceğiz.

Kahvaltı Kilo Vermenizi Destekler

Bilimsel bir gerçek olarak düzenli aralıklarla yemek yemenin beynimizden vücudumuza düzenli olarak “tok” sinyali gönderdiğini biliyoruz. Düzenli beslenme açlık hissi yaşamamızı önlüyor ve dolaylı yoldan kilo vermeye de destek oluyor. Örnek verecek olursak; akşam en son 8’de yemek yediğimizi ve sabah da 8’de uyandığımızı düşünelim, yaklaşık 12 saat aç kaldık ve vücut ‘açlık moduna geçmiş durumda. Kahvaltı öğününü atladığımızda açlık moduna geçen vücudumuz sonrasında gelen kalorileri yağa çevirerek depolamayı seçer. 3 binden fazla insanla yapılan bir araştırmaya göre kahvaltı yapan bireylerin kilo kontrolü sağlamada daha başarılı olduğu gözlenmiştir. Başka bir araştırmada ise kahvaltı yapmayan bireylerin gün daha fazla kalori depoladığı ortaya çıkmıştır.

Kahvaltıyla Daha Güçlü Hafıza

Dengeli ve düzenli kahvaltı yapmak hafızayı güçlendiriyor ve hatırlamayı kolaylaştırıyor. Üniversitelilerle yapılan bir çalışmaya göre, düzenli kahvaltı yapan öğrenciler kelime hatırlama testlerinde yapmayanlara göre %22 daha başarılı oldular.

Hafızayı güçlendiren önemli etkenlerden biri olan nörotransmitter asetilkolinin salgılanması kan şekeri dengesiyle doğrudan ilgili, düzenli kahvaltı yapmak da kan şekeri dengesini sağlayarak dolaylı yoldan hafızayı geliştiren bir etken olarak karşımıza çıkıyor.

Kahvaltıyla Gelen Denge

Kahvaltı her günün başlangıcında adeta vücudumuzun kilidini açan bir öğün olarak karşımıza çıkıyor. Bu özelliğiyle kahvaltı güne dengeli ve düzenli başlamamıza, aynı zamanda hormonların ve vücudumuzun içerisindeki diğer kimyasal olayların düzenli gerçekleşmesinde önemli rol oynuyor. Kahvaltının hayatımıza kattığı düzen ve dengenin yanında tabiki de kahvaltı öğünümüzde tükettiğimiz besinlerin dengeli olması da çok önemli. Kahvaltıda karbonhidrat içeren besinlerin yanında mutlaka protein olması gerekir. Protein metabolizmanın hızlanmasına ve kasların korunmasına yardımcıdır.

Bütün bunların yanında kahvaltının bize sağladığı faydaları saymakla bitiremeyiz. Bunlardan birkaçı ise şu şekilde. Kahvaltı yapmaya başlayan çocuklarda hiperaktivite azalmakta, okul performansı artmaktadır. Amerika’da yapılan bir çalışmaya göre kahvaltı yapan çocukların matematik notları yapmayanlara göre yüzde 40 daha fazla ve okul devamsızlıkları daha az; kahvaltı öğününü atlayan çocukların depresyon riski

2 kat, anksiyete riski 4 kat ve hiperaktivite riski de yüzde 30 daha fazla olduğu ortaya çıkmış. Yine aynı çalışmaya göre, kahvaltı yapmaya başlayan çocuklarda ise matematik notları düzeliyor, anksiyete, depresyon ve hiperaktivite riski azalıyor.

Bu çalışma çocuklar üzerinde yapılsa da araştırmacılar aynı sonuçların yetişkinlerde ve iş performanslarında da geçerli olacağını söylüyor.

Mutlu sabahlar, iyi günler dileriz.

Güne Mutlu Başlayın

Günümüzde çoğu kişi ya kahvaltı yapmamakta ya da sağlıksız kahvaltı yapmaktadır. Kahvaltı, doğru besinleri tüketmemiz gereken, sağlığımız açısından son derece önemli bir öğündür. Mornero olarak güne mutlu başlamak isteyen herkese taze, sağlıklı, uygun fiyatlı ve lezzetli kahvaltı hizmeti sunuyoruz.

Mornero sağlıklı kahvaltı paketleri ile siz de güne mutlu başlayın. Hazır kahvaltı paketlerimiz ile kahvaltı hizmeti satın alabilir ve işyerine, ofise, hotele, yurtlara, plazaya istediğiniz saatte pratik kahvaltı aboneliği ile kahvaltı siparişi verebilirsiniz. Mornero ile artık hızlı kahvaltı, kolay kahvaltı, paket kahvaltı, diyet kahvaltı, toplu kahvaltı, hazır kahvaltı ve kurumsal kahvaltıya ulaşmak çok kolay. Kahvaltı aboneliği, kahvaltı hizmeti almak, kahvaltı servisi, kahvaltı siparişi, toplu kahvaltı siparişi, ofise kahvaltı siparişi ile sağlıklı ve leziz kahvaltı paketlerine hemen abone olabilir, toplu alımlar için sipariş verebilirsiniz. En taze ve doğal ürünler ile her sabah size günlük ve taze kahvaltı paketlerini ulaştırıyoruz. Hoteller için kahvaltı, butik oteller için kahvaltı, organizasyon için kahvaltı, öğrenci yurtları için kahvaltı, turlar için kahvaltı, şirket etkinlikleri için kahvaltı, okullar için kahvaltı, şirketler için kahvaltı, kurumlar için kahvaltı, ofisler için kahvaltı, iş yerine kahvaltı paketleri ile kolay ve pratik kahvaltı siparişi vermek şimdi Mornero ile mümkün. Siz de her güne mutlu başlayın! Hazır kahvaltı paketleri siparişi vererek istediğiniz sayıda kişilik kahvaltı seçeneğine hemen ulaşın. Kahvaltı tabağı siparişi vermek, hazır kahvaltı paketleri için bize ulaşmak, kahvaltı siparişi vermek, kahvaltı aboneliği başlatmak, kahvaltı hizmeti almak, pratik ve doyurucu kahvaltı aboneliği için bize ulaşmanız yeterli. Mornero ile pratik, doyurucu, günlük ve taze kahvaltı siparişi vererek güne mutlu başlayın!

Mornero; çalışan insanlar, kahvaltıya vakti olmayanlar, sağlıklı bir kahvaltıyla güne başlamak isteyenler için kahvaltılarını istedikleri saatte belirtilen adrese getiriyor. Sizin tek yapmanız gereken ise kahvaltı aboneliğinizi başlatarak kahvaltınızın gelmesini istediğiniz saati seçmek ve gerisini Mornero’ya bırakmak. Haydi hemen “Mornero” ailesine katılın! Güne mutlu başlayın!

Neler Sunuyoruz

Lezzetli ve Sağlıklı Kahvaltı

Doğal ve Katkısız Ürünler

Taze ve Günlük Paketler

Hijyenik ve Kurumsal Hizmet

Tam Saatinde Teslimat

Kaliteli Ürünler Uygun Fiyat

Size Özel Çözümler

Müşteri Memnuniyeti

Mornero Prensipleri

Doğal Lezzetler

Taze ve Sağlıklı

Müşteri Memnuniyeti

Zamanında Teslimat

Herkes İçin Mornero

Süpermarket

Taze, lezzetli, sağlıklı kahvaltı ve sandviçlerimizle müşterilerinizin yüzü gülsün.

Yurt

Öğrencilerinize sağlıklı, uygun fiyatlı ve lezzetli kahvaltı hizmeti sunun.

Restoran

Müşterilerinize pratik, sağlıklı, lezetli kahvaltılar ve sandviçler sunun.

Otel

Misafirleriniz sağlıklı kahvaltı ile güne mutlu başlasın!

Ofis

Çalışanlarınız ofiste pratik, sağlıklı, lezzetli, doyurucu kahvaltı ile işe enerjik ve mutlu başlasın.

Okul

Öğrencileriniz dengeli ve sağlıklı kahvaltı yaparak daha başarılı olsun.