Güne Sağlıklı Kahvaltı ile Daha Enerjik Başlayın! – Mornero Kahvaltı Aboneliği

Güne Sağlıklı Kahvaltı ile Daha Enerjik Başlayın!

Son yemeğinizi bir önceki akşam saatlerinde yediniz. Bedeniniz akşamın geri kalanında ve uykunuz süresince o yemekteki enerjiyi kullandı. Sabah uyandığınızda geçmiş gününüzün en uzun açlık dönemini yaşamış olarak kalktınız. Bu nedenle kan şekeriniz düştü. Enerjiniz en alt düzeye indi, deponuzdaki yakıt yani şeker, neredeyse bitti. Ciddi miktarlarda enerjiye ihtiyaç duyacağınız kocaman bir gün sizi bekliyor. Düşünecek, yazacak, çizecek, güç, kuvvet harcayacak işiniz olacak. Kısacası koca bir gün enerjiye ihtiyaç duyacaksınız. Bu enerjiyi hem nicelik hem nitelik olarak en iyi düzeylerde karşılamanız şart. Mısır gevrekleri ve simit-poğaça gibi hamur işleri elbette bu enerjiyi size sağlamayacaktır.  Peki nasıl sağlayacağız bu enerjiyi? Mornero sağlıklı kahvaltı tabağı ile tabii ki!

Yeterli ve dengeli beslenme, sağlıklı beslenme tabağından geçer. Mornero’nun her sabah istediğiniz saatte size ulaştırdığı sağlıklı kahvaltı tabağında yalnızca doğal ürünler kullanılır. Tek taraflı beslenmek, yani yalnızca protein veya karbonhidrat ile beslenmek yanlış olduğundan Mornero tabağında, kalsiyum bakımından zengin olan süt ve süt ürünlerine, lif oranı yüksek olan meyve ve sebzelere, yağlı kuruyemişlere yer verilir. Böylece ihtiyacınız olan omega-3 yağ asitlerini, kanser riskini azaltan antioksidan besinleri, yağları, karbonhidratları, proteinleri, vitamin ve mineralleri yeterli miktarda almış olacaksınız. Ve işte ihtiyaç duyduğunuz enerji tüm gün sizinle! Hem lezzetli hem sağlıklı. Unutmayın Cemal Süreyya’nın dediği gibi : ‘ Kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı.’

Sağlıklı bir yaşam tarzı küçük değişikliklerle büyük farklar yaratır. Kahvaltınızı Mornero Sağlıklı Kahvaltı Tabağı ile başlatarak hayatınızda o küçük değişikliği yapmaya ne dersiniz?