Çalışanlar İçin Sağlıklı Kahvaltı Önerileri – Mornero Kahvaltı Aboneliği

Çalışanlar İçin Sağlıklı Kahvaltı Önerileri

Sabahları zar zor kalkıp hızlı bir şekilde hazırlanıp kendimizi dışarı atıyoruz. İş güç, toplantı derken beslenmeye gerekli önemi vermiyoruz. Özellikle de kahvaltıya. Oysa bu koşuşturma içerisinde en çok dikkat etmemiz gereken şey sağlıklı bir kahvaltıdır. Uzmanlar düzenli kahvaltı edenlerin daha başarılı olduğunu, etmeyenlerde ise konsantrasyon bozukluğu ve dengesizlikler olabileceğini söylüyor.

Peki, gün boyu sürekli masa başında çalışanlar nasıl beslenmelidir? Çalışan insanlar gün de 8, haftada 40, yılda 2000 saatinin çoğunluğunu masa başında geçiriyor. Bu yüzden sağlıklı beslenmek diğer herkeste olduğu gibi çalışan insanlar için çok daha önemlidir.

Sabahları vücudun ve beynin deposu tamamen boştur. Gece boyunca hiçbir şey tüketilmediğinden yaklaşık 8-9 saatlik açlık ile kişi güne başlar. Kahvaltı edilmez ise öğle saatlerine kadar toplam süre 12–14 saat olabilir. Bu nedenle çalışanlar sinirli ve dikkatsiz olabilirler ayrıca işe odaklanmakta da güçlük çekebilirler. Çalışan kişinin zihninin açık ve üretkenliğinin tam olması gerekir. Bedenin ihtiyacı olan yakıt yok ise istenilen performansa ulaşılamaz. Bu yüzden özellikle çalışan insanların sabah kahvaltısı olmadan güne başlamamaları gerekir. Sabah glikoz kaynağı olarak karbonhidrat önemlidir ancak yanına protein desteği de unutulmamalıdır. Kahvaltıda karbonhidratla protein doğru bir karışımdır; kepek ya da çavdar ekmeğiyle süt ve süt ürünleri tercih edebilirsiniz. Kalsiyum (süt ürünlerinde, yeşil sebzelerde) ve magnezyum (kepek, çavdar, baklagiller) önemli anti-stres mineralleridir. B grubu vitaminleri sinir vitaminleri olarak adlandırılır. B vitaminleri kepek-çavdar ürünleri ve yeşil sebzelerde bulunur. Bu yüzden kahvaltıda yeşil sebze, peynir ve kepek ekmeği tüketmek çok önemlidir. Aksi takdirde uyku hali ve daha çabuk acıkma ile karşılaşılabilir.

Çalışan insanlar sabah temposundan dolayı evde kahvaltı hazırlamak yerine bir iki fincan kahve içmeyi tercih ederler. Kahve uyku sersemliğinizi gidermede yardımcı olabilir fakat fazlasıysa kalp çarpıntısına ve huzursuzluğa yol açar. Her sabah sağlıklı kahvaltı yerine kahvenin tüketilmesi vücuttaki bazı vitamin ve mineral emilimlerini bozar. Özellikle vücudumuzda ki vitaminler (A, C, E) hassas olduklarından dolayı kahvedeki kafeinden negatif etkilenirler. Bu yüzden sabahları kahve yerine bol bol su ve kahvaltıda su ihtiyacını karşılayacak besinler (domates ve salatalık) tüketilmelidir.

Sabahları her insan kan şekeri düşük bir şekilde kalkar bu yüzden kan şekerini dengelemek için kahvaltı da şekerli besinler de tüketmek ister. Özellikle çalışan insanlar yoğun iş temposundan önce kahvaltıda kan şekerinin düzenlenmesine yardımcı olacak ve uzun süre tok tutacak besinler tercih etmelidirler. Tatlı ihtiyacınızı karşılayacak olan kuru meyvelerin (kayısı gibi) kahvaltıda tüketilmesi metabolizma hızının yükselmesine ve vücut için gerekli enerjinin sağlanmasına yardımcı olur. Böylece gün içerisinde daha dinç, daha zinde bir vücuda kavuşarak, konsantrasyon bozukluğu, uyku, yorgunluk gibi problem engellenmiş olur.

Bunlara ek olarak, bir toplantı ya da önemli bir anlaşma için ikna edici bir konuşma yapılması gerekiyorsa özel gıdalar olumlu etki yapar. Sağlıklı kahvaltı ile beraber belirli gıdalarıda yiyerek hafızanızı, algılama yeteneğinizi ve dikkatinizi arttırabilirsiniz. Ceviz, fındık ve fıstık gibi gıdalarda bulunan Omega-3, insan psikolojisini etkileyen ve odaklanmayı sağlayan bir yağ asididir. Bir konuya odaklanmak için sağlıklı kahvaltı içerisinde ceviz, fındık veya fıstık tüketmek özellikle çalışan insanlar için çok daha faydalı olacaktır.

Sonuç olarak çalışan insanlar için sağlıklı kahvaltının önemi çok büyüktür. Eğer işe giderken sabah temposunda kahvaltı hazırlamaya üşeniyorsanız, kahvaltı aboneliği sizin için en iyi seçim olacaktır.

Güne Mutlu Başlayın

Günümüzde çoğu kişi ya kahvaltı yapmamakta ya da sağlıksız kahvaltı yapmaktadır. Kahvaltı, doğru besinleri tüketmemiz gereken, sağlığımız açısından son derece önemli bir öğündür. Mornero olarak güne mutlu başlamak isteyen herkese taze, sağlıklı, uygun fiyatlı ve lezzetli kahvaltı hizmeti sunuyoruz.

Mornero sağlıklı kahvaltı paketleri ile siz de güne mutlu başlayın. Hazır kahvaltı paketlerimiz ile kahvaltı hizmeti satın alabilir ve işyerine, ofise, hotele, yurtlara, plazaya istediğiniz saatte pratik kahvaltı aboneliği ile kahvaltı siparişi verebilirsiniz. Mornero ile artık hızlı kahvaltı, kolay kahvaltı, paket kahvaltı, diyet kahvaltı, toplu kahvaltı, hazır kahvaltı ve kurumsal kahvaltıya ulaşmak çok kolay. Kahvaltı aboneliği, kahvaltı hizmeti almak, kahvaltı servisi, kahvaltı siparişi, toplu kahvaltı siparişi, ofise kahvaltı siparişi ile sağlıklı ve leziz kahvaltı paketlerine hemen abone olabilir, toplu alımlar için sipariş verebilirsiniz. En taze ve doğal ürünler ile her sabah size günlük ve taze kahvaltı paketlerini ulaştırıyoruz. Hoteller için kahvaltı, butik oteller için kahvaltı, organizasyon için kahvaltı, öğrenci yurtları için kahvaltı, turlar için kahvaltı, şirket etkinlikleri için kahvaltı, okullar için kahvaltı, şirketler için kahvaltı, kurumlar için kahvaltı, ofisler için kahvaltı, iş yerine kahvaltı paketleri ile kolay ve pratik kahvaltı siparişi vermek şimdi Mornero ile mümkün. Siz de her güne mutlu başlayın! Hazır kahvaltı paketleri siparişi vererek istediğiniz sayıda kişilik kahvaltı seçeneğine hemen ulaşın. Kahvaltı tabağı siparişi vermek, hazır kahvaltı paketleri için bize ulaşmak, kahvaltı siparişi vermek, kahvaltı aboneliği başlatmak, kahvaltı hizmeti almak, pratik ve doyurucu kahvaltı aboneliği için bize ulaşmanız yeterli. Mornero ile pratik, doyurucu, günlük ve taze kahvaltı siparişi vererek güne mutlu başlayın!

Mornero; çalışan insanlar, kahvaltıya vakti olmayanlar, sağlıklı bir kahvaltıyla güne başlamak isteyenler için kahvaltılarını istedikleri saatte belirtilen adrese getiriyor. Sizin tek yapmanız gereken ise kahvaltı aboneliğinizi başlatarak kahvaltınızın gelmesini istediğiniz saati seçmek ve gerisini Mornero’ya bırakmak. Haydi hemen “Mornero” ailesine katılın! Güne mutlu başlayın!

Neler Sunuyoruz

Lezzetli ve Sağlıklı Kahvaltı

Doğal ve Katkısız Ürünler

Taze ve Günlük Paketler

Hijyenik ve Kurumsal Hizmet

Tam Saatinde Teslimat

Kaliteli Ürünler Uygun Fiyat

Size Özel Çözümler

Müşteri Memnuniyeti

Mornero Prensipleri

Doğal Lezzetler

Taze ve Sağlıklı

Müşteri Memnuniyeti

Zamanında Teslimat

Herkes İçin Mornero

Süpermarket

Taze, lezzetli, sağlıklı kahvaltı ve sandviçlerimizle müşterilerinizin yüzü gülsün.

Yurt

Öğrencilerinize sağlıklı, uygun fiyatlı ve lezzetli kahvaltı hizmeti sunun.

Restoran

Müşterilerinize pratik, sağlıklı, lezetli kahvaltılar ve sandviçler sunun.

Otel

Misafirleriniz sağlıklı kahvaltı ile güne mutlu başlasın!

Ofis

Çalışanlarınız ofiste pratik, sağlıklı, lezzetli, doyurucu kahvaltı ile işe enerjik ve mutlu başlasın.

Okul

Öğrencileriniz dengeli ve sağlıklı kahvaltı yaparak daha başarılı olsun.